Sıkça Sorulan Sorular?

1.Bishy Nedir?

Bishy bir dijital tokendir. Bishy app mobil cüzdanı ile kullanılır. Bulunduğu ülke para birimine stabil endekslenmiştir. Bu nedenle ülkemiz de 1 bishy her zaman 1 TL dir.

2.Neden bishy token kullanmalıyım?

Çünkü dijital çağın bir gerekliliğidir. Cüzdan, nakit para, banka kartları taşımanıza gerek kalmaz. Bishy token ile her gün ve her harcamanızda anında %10 daha az ödersiniz. Kullanım masrafı yoktur aynı zaman da temassız, sağlıklı ve güvenlidir.

3.Bishy ücretli midir?

Hayır değildir. Bishy kullanmak, üyelik açmak, satın almak, bozdurmak, sevdiklerine bishy göndermek tamamen ücretsizdir.

4.Nasıl satın alabilirim?

Ana sayfa da bulunan “SATIN AL” butonuna tıkladığınız da açılan sayfada Banka Havalesi / FAST veya Banka/Kredi Kartı ile satın alabilirsiniz.

5.Bishy ne kadardır? 100 TL ye ne kadar satın alabilirim?

1 bishy her zaman 1 TL’dir. Bu nedenle 100 TL ye 100 bishy satın alabilirsiniz.

6.Satın alırken masraf ödermiyim?

Bishy, satın alımlarda bir masraf ücreti doğurmaz. Banka/Kredi kartı ile satın aldığınız da ücret ödemezsiniz. Havale/ EFT /FAST yöntemlerinde ise bankanız sizden transfer işlem ücreti alabilir.

7.Arkadaşıma bishy gönderebilir miyim?

Evet gönderebilirsiniz. “GÖNDER” butonuna basarak kayıtlı bishy kullanıcısının 17 haneli harf ve rakamdan oluşan bishy KART NUMARASI’nı yazarak gönderebilirsiniz. Kart Numarasının üzerine tıklayarak kolayca kopyalayabilirsiniz.

8.Arkadaşıma bishy gönderirken masraf ödermiyim?

Hayır hiçbir masraf ödemezsiniz. Sevdiklerinize 7/24 ücretsiz bishy gönderebilirsiniz.

9.Aylık ne kadar bishy gönderebilirim?

Doğrulanmış hesaplar ile aylık 10.000 bishy, diğer hesaplar ile aylık 2.000 bishy gönderebilirsiniz.

10.Bishy tokeni tekrar Türk Lirasına çevirebilir miyim?

Evet çevirebilirsiniz. Sayfanız da “BOZDUR” butonuna basarak kayıtlı bankanıza bishy tokeni Türk Lirası olarak geri çevirebilirsiniz. 7/24 masraf ödemeden bu işlemi sağlayabilirsiniz. İşlem süresi ortalama 20 dakikadır. Bankacılık işlem süreleri veya işlem yoğunluğu zamanlarında bu süre değişebilir.

11.Nasıl %10 daha az ödüyorum?

Bishy Payment olarak mağazalardan bishy ile yapılan harcama da %10 indirim yapılmasını istedik. İndirim yapmayı kabul eden DOST MAĞAZALAR’ı da sizler için listeledik.

12.Neden %10?

Yapılan uzun Ar-Ge çalışmalarında kabul edilebilir, sürdürülebilir ve somut fayda sağlayabilecek maksimum değerin %10 olduğu tespit edildiği için indirim oranı %10 dur.

13.Bishy Her yer de geçer mi?

Bishy, %10 İndirim vermeyi kabul eden tüm DOST MAĞAZALAR’da geçerlidir. Size en yakın DOST MAĞAZA’yı görmek için “ÖDE” ye basmanız yeterlidir.

14.“DOST MAĞAZA” ne demektir?

Bu zor ekonomik koşullar da kendi kar marjından ödün vererek Bishy kullanıcısına/müşterisine %10 indirim vermeyi kabul eden vizyoner, halk dostu, iyi kalpli insanların yönettiği mağazalardır.

15.Neden Dost Mağazaları tercih etmeliyim?

Çünkü bu mağaza sahipleri kazanç elde etmekten daha önemli olarak, halkına hizmet ve fayda sağlamayı amaçlamışlardır. Bu vizyonlarını bishy kullanıcılarına %10 indirim vererek somut olarak göstermişlerdir. Bu nedenle bishy ile harcama yapmasak da “DOST MAĞAZA”ları tercih etmeliyiz.

16.Uzun süre kullanmazsam bishy tokenime bir şey olur mu? Değer Kazanır/Kaybeder mi?

Hayır her zaman hesabınız da mevcut olarak kalır. 1 bishy 1 TL'ye endekslenmiştir. Bu nedenle değer kazanmaz ve değer kaybetmez. Bu gün 100 bishy 100 TL değerindedir iki sene sonra da 100 bishy 100 TL değerinde olacaktır.

17.Kart bilgilerimi tanımlamaya gerek var mı?

Hayır böyle bir yöntem mevcut değildir. Üyelik açtığınız da bir BİSHY SANAL KART’ına sahip olursunuz. 17 haneli alfanümerik dizini sizin Bishy Sanal Kart numaranızdır. Havale/Fast yöntemi ile veya Banka/Kredi kartınızdan 3D secure ile güvenli şekilde Bishy satın alarak tüm harcamalarınızı telefonunuz üzerinden Bishy Sanal Kart’ını kullanarak yaparsınız.

18.Bishy’nin fiziksel bir kartı var mı?

Hayır fiziki bir kartı yoktur. Sanal bir kartı vardır. Bu sanal kart 17 haneli alfanümerik bir kart numarasına sahiptir. Bu alfanumerik kart numaranız ile tüm işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

19.Banka hesabım olmadan kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Bishy satın almak için ATM’lerden kartsız işlem ile bishy satın alabilirsiniz veya sevdiklerinizden gönderilen bishylerinizi kullanabilirsiniz.

20.Kullanım limiti var mı?

Doğrulanmış hesapların aylık kullanım limitleri 20.000 bishy’dir. Hesabınızın doğrulanması için talep edilen belgeleri info@bishy.com.tr mail adresine ulaştırmanız gerekmektedir.

21.Doğrulanmış hesap ne demektir?

Kullanıcının kimlik bilgilerinin doğrulanmış olduğu anlamına gelir.

22.Hesap doğrulama için ne yapmam gerekiyor?

Kimliğinizin ön ve arka yüzlerinin resimlerini ve uygulama da ki kartı numaranızı yazarak doğrulama talebi için info@bishy.com.tr mail adresine mail atmanız yeterli olacaktır.

23.Hesabımı neden doğrulamam gerekir?

Aylık kullanım limitinizin artması ve Bishy’nin sağlayacağı kampanya, sürpriz hediyeler, haftalık bishyçark hediyeleri, aylık çekiliş hediyeleri ve yapılacak tüm promosyonlardan yararlanabilmeniz için gereklidir.

24.Doğrulanmamış hesapların kullanım limitleri ne kadardır?

Aylık toplam da 5.000 bishy’dir.

25.Bishy’nin kuruluş amacı nedir?

Enflasyon karşısında sürekli olarak değer kaybeden satın alım gücünün bir miktar yerine getirilmesi için “sisteme karşı sistem” kurarak, katılan taraflara (kullanıcı ve mağaza) fayda sağlayabilmektir.

26.Bishy’nin işleyiş formülü nedir?

Bireysel şekilde yapılan harcamaların kaybettiği satın alım gücünü, indirim vermeyi kabul eden DOST MAĞAZALAR’da yapılmasını sağlayarak toplu satın alım marjına ulaşıp kullanıcıya ve mağazaya fayda sağlayabilmektir. Bu formül sayesinde tüm kullanıcılar “DOST MAĞAZA” da harcama yaparak mağazanın verdiği %10 indirimden yararlanmış olur, mağaza ise daha fazla kişiye ürün/hizmet satarak verdiği %10 indirimi telafi etmiş olur. Sonuç olarak “KULLANICI” ve “DOST MAĞAZA” kazanç sağlar. Aklınıza takılan diğer tüm sorular için info@bishy.com.tr mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.